Історія кафедри комп’ютерних систем та мереж
(КСМ, 2007-2017 рр.)
Кафедра комп’ютерних систем та мереж (КСМ) була створена відповідно до наказу ректора Криворізького технічного університету № 301 від 17 жовтня 2007 р.

Метою такого рішення була необхідність більшої спеціалізації для вдосконалення підготовки бакалаврів за напрямом підготовки «Комп’ютерна інженерія», ліцензування спеціальності «Комп’ютерні системи та мережі» за освітньо-кваліфікаційними рівнями «спеціаліст» та «магістр». До цього підготовка студентів зазначеного напряму здійснювалася кафедрою інформатики, автоматики та систем управління. Отже, до складу нової кафедри увійшли: к.т.н., доц. Купін А.І., к.т.н., доц. Чубаров В.А., к.т.н., доц. Сьомочкина С.В., ст. викладач Марусич Ю.Ю., асистент Курганов І.Д., асистент Ковальов М.П. Фактично зразу в листопаді-грудні 2007 р. до складу кафедри приєдналася Басюк Л.Б. (раніше працювала в КДПУ) та обійняла посаду старшого лаборанта кафедри.

Завідувачем кафедри КСМ було призначено Купіна Андрія Івановича, кандидата технічних наук, доцента кафедри ІАСУ.

Відразу перед молодим колективом були поставлені досить непрості завдання: поліпшення кадрового складу відповідно до ліцензійно-акредитаційних вимог МОНУ, створення власної лабораторної бази (зокрема, спеціалізованих лабораторій), ліцензування ОКР «спеціаліст» та «магістр» за спеціальністю «Комп’ютерні системи та мережі» з наступною акредитацією, відкриття спеціалізованої аспірантури, створення власної наукової школи. Зараз, озираючись назад, можна констатувати, що всі зазначені завдання поступово вдалося виконати.
2007-2008 н.р.
Перш за все до складу кафедри вдалося залучити провідних фахівців галузі комп’ютерної інженерії України:
— д.т.н., проф. Кривулю Г.Ф., завкафедри автоматизованого проектування засобів обчислювальної техніки Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ);
— д.т.н., проф. Руденка О.Г., завкафедри електронно-обчислювальних машин Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ);
— к.т.н., доц. Корочкіна О.В., доцента кафедри електронно-обчислювальних машин Національного технічного університету України «Київський політехнічний університет» (НТУУ «КПІ»).
У першу чергу зазначені фахівці були залучені до викладання фахових дисциплін, зокрема, «Комп’ютерна схемотехніка», «Прикладна теорія цифрових автоматів», «Паралельні та розподілені обчислення». Крім того вони стали керівниками дипломних проектів спеціалістів та випускних робіт бакалаврів.
Штатні працівники кафедри пройшли стажування на спеціалізованих кафедрах провідних ВНЗ України. Асистент Курганов І.Д. стажувався на кафедрі спеціалізованих комп’ютерних систем НТУУ «КПІ» (завкафедри д.т.н., проф. Тарасенко В.П., на той момент голова НМК МОНУ з комп’ютерної інженерії). Завкафедри Купін А.І. пройшов стажування в національному гірничому університеті (м. Дніпропетровськ) на кафедрі автоматизації та комп’ютерних систем (завкафедри д.т.н., проф. Ткачов В.В., на той момент член ДАК МОНУ з комп’ютерної інженерії).
Були здійснені перші кроки зі створення та поліпшення матеріально-технічної бази кафедри, виконані поточні ремонти. З’явилися проекти реалізації майбутніх спеціалізованих лабораторій.
Укладено міжнародну угоду про співпрацю між Університетом Крайови (м. Крайова, Румунія) та Криворізьким технічним університетом (відповідальний – доц. Чубаров В.А.).
У березні 2008 р. кафедрою було вперше проведено Всеукраїнську студентську науково-технічну конференцію «Комп’ютерні інтелектуальні системи та мережі (КІСМ-2008)». Співорганізаторами конференції стали: Міністерство освіти та науки України, НТУУ «КПІ», Харківський національний університет радіоелектроніки, Національний гірничий університет. Згодом ця конференція стала проводитися щорічно та фактично перетворилася на популярний міжнародний веб-форум, де за 2008-2017 рр. брали участь учасники з ВНЗ України, Білорусі, Австрії, Мексики, Македонії, Китаю, Німеччини, Польщі. Щорічно географія цієї конференції розширюється.
Усі перелічені заходи дозволили успішно ліцензувати, а потім акредитувати спеціальність «Комп’ютерні системи та мережі» за ОКР «спеціаліст».
Доцента кафедри Чубарова В.А. додатково призначено заступником декана факультету інформаційних технологій.
Фактично головною завершальною подією цього навчального року став перший випуск спеціалістів спеціальності «Комп’ютерні системи та мережі».

2008-2009 н.р.
Роботу на кафедрі залишив асистент Курганов І.Д.
На кафедру прийшло гідне «поповнення». Це перш за все випускники кафедри Щукін В.Б. та Шишенко В.І. З кафедри інформатики КДПУ перейшла Туравініна (Маркова) О.М. Також на посаду асистента кафедри прийшов Варава А.А. – магістр з комп’ютерних систем (спец. «Комп’ютеризовані системи управління та автоматики»). Крім того, на кафедру в якості навчального майстра перейшов (з кафедри ІАСУ) Савуляк Ф.І.

Завідувач кафедри доц. Купін А.І. взяв участь у засіданні науково-методичної комісії МОН з комп’ютерної інженерії (голова ‑ д.т.н., проф. Тарасенко В.П.) у м. Ужгород (Ужгородський національний університет) у якості члена комісії. Це стало визнанням здобутків кафедри в освітньому процесі та науковій роботі.
У листопаді 2008 р. кафедрою був організований науковий семінар сумісно з вітчизняною компанією-лідером у галузі мережевих технологій ViNET. Одним з важливих результатів цього семінару стала закупівля обладнання новітнього телекомунікаційного обладнання (стенди, активне та пасивне устаткування). Все це дозволило в подальшому реалізувати у складі спеціалізованої лабораторії комп’ютерних мереж (ауд. 379).
У березні 2009 р. пройшла ІІ Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Комп’ютерні інтелектуальні системи та мережі (КІСМ-2009).

На кафедрі було виконано науково-дослідну роботу «Промислові випробування інтелектуальної технології автоматизованого нейрокерування процесом збагачення магнетитових кварцитів в умовах невизначеності»: Звіт про НДР №0109U005385 / Криворіз. техн. ун-т керівник А.І.Купін.– Кривий Ріг, 2009.– 107 с.
Улітку 2009 р. на кафедрі був здійснений ремонт, значне оновлення лабораторної бази. Зокрема, започаткована базова спеціалізована лабораторія комп’ютерних мереж (ауд. 379). У подальші роки лабораторія значно розширювалася за рахунок мережного та телекомунікаційного устаткування Cisco, D-Link, Panduit, Vinet, NeuroMatrix тощо. Зараз це базова лабораторія кафедри.

2009-2010 н.р.
До складу кафедри приєдналися к.т.н. Іщенко М.О. (до цього працював в Одеській Національній Академії зв’язку ім. О.С. Попова) та Юрко Ю.В. (завкафедри інформатики та прикладної математики КДПУ, докторант Національного авіаційного університету, м. Київ).
На кафедрі відкрито аспірантуру за спец. 05.13.06 – інформаційні технології та 05.13.07 – автоматизація процесів керування. Право керувати аспірантами отримали доценти Купін А.І. та Чубаров В.А.
Музика І.О. вступив до очної аспірантури (до цього працював у ДП «Кривбаспроект»). Отже, він став першим аспірантом кафедри. Науковим керівником призначено к.т.н., доц. Купіна А.І.
Завкафедри Купін А.І. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня д.т.н. за спец. 05.13.07 – автоматизація процесів керування у спец.раді КНУ (науковий консультант – д.т.н., проф. Назаренко В.М., завкафедри ІАСУ КНУ).

На кафедрі виконується госпдоговірна НДР «Розробка проекту локальної мережі підприємства» (ДР №0109U008079). Керівник теми доц. Купін А.І., відповідальні виконавці – доц. Чубаров В.А., ст. викладач Туравініна О.М., асист. Щуків В.Б., аспірант Музика І.О.
Команда студентів спец. «КСМ» Сапотницький Д., Савченко Ю., Оньков С. посіла ІІІ призове місце у ІІ турі всеукраїнської олімпіади МОНУ з «Комп’ютерної інженерії», (м. Запоріжжя, ЗНТУ). Готував команду до змагань – асистент Музика І.О.
У кінці навчального року кафедру залишили асистенти Ковальов М.П. та Шишенко В.І.
2010-2011 н.р.
До складу кафедри в якості аспірантів увійшли Кузнецов Д.І. (випускник кафедри КСМ за ОКР «бакалавр», «спеціаліст» та «магістр» зі спеціалізованих комп’ютерних систем, ХНУРЕ) та Азарян А.В. (магістр спец. «Програмне забезпечення автоматизованих систем»).

Завкафедри Купін А.І. та доц. Чубаров В.А. взяли участь у засіданні МНК з «Комп’ютерної інженерії» в Одеському національному політехнічному університеті.

На кафедрі виконується госпдоговірна НДР «Розробка проекту програмного забезпечення інформаційної системи підприємства» (№0111U005589). Керівник теми проф. Купін А.І., відповідальні виконавці – доц. Чубаров В.А., ст. викладач Туравініна О.М., асист. Щукін В.Б., аспірант Музика І.О., аспірант Кузнєцов Д.І. та інші.
Ст. викладач Туравініна О.М. без відриву від виробництва вступає до аспірантури Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова (м. Київ).
Аспіранту кафедри Музиці І.О. за особисті наукові досягнення під час навчання в аспірантурі було призначено іменну стипендію Кабінету Міністрів України.
2011-2012 н.р.
Завідувача кафедри Купіна А.І. призначено на посаду декана факультету інформаційних технологій. На цій посаді (поєднуючи завідування кафедри КСМ) він пропрацював до середини 2015 р.
Аспірант кафедри Музика І.О. достроково захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня к.т.н. за спец. 05.13.06 – інформаційні технології у Чорноморському національному університеті ім. П.Могили. Тема дисертації «Система комп’ютерної підтримки рішень для автоматизованого керування буровибуховими роботами з мінімізацією енерговитрат». Науковий керівник – проф. Купін А.І.

На кафедрі виконується госпдоговірна НДР «Дослідження та розробка апаратно-програмного інтерфейсу для взаємодії на основі числового програмного керування» (№ 0112U003965). Керівник теми проф. Купін А.І., відповідальні виконавці – доц. Чубаров В.А., ст. викладач Туравініна О.М., асист. Щукін В.Б., аспірант Музика І.О., аспірант Кузнєцов Д.І. та інші.
Випускова кафедра КСМ успішно пройшла повторну акредитацію бакалаврату за напрямом підготовки «Комп’ютерна інженерія» та пройшла ліцензування магістратури за спеціальністю «Комп’ютерні системи та мережі».
Студентка спец. «КСМ» Рисована О. стала переможцем олімпіади з технологій CISCO, що проводився цією компанією в м. Київ.
2012-2013 н.р.
Навчання в аспірантурі достроково припинила Азарян А.В.
Кадровий склад кафедри поповнився двома випускниками. Кумченко Ю.О. (випускник кафедри КСМ за ОКР «бакалавр», «спеціаліст»; магістр за спец. «Адміністративний менеджмент» ‑ 2-га вища освіта) увійшов до складу кафедри з вересня 2012 року – асистент кафедри комп’ютерних систем та мереж ДВНЗ «КНУ». У листопаді 2012 р. вступив до аспірантури з відривом від виробництва на спеціальність 05.13.06 – інформаційні технології, яку закінчив у 2015 році. Захистився у 2017 р. (Херсонський НТУ).
Морозов О.О. (випускник кафедри КСМ за ОКР «бакалавр», «спеціаліст») спочатку працював на кафедрі на посаді наукового співробітника, потім – асистента, а згодом вступив до аспірантури.
К.т.н. Іщенку М.О. присвоєно вчене звання доцента кафедри КСМ.

Кафедрою укладено угоду про співробітництво з провідною ІТ-компанією «Phoenix Contact» (Німеччина) з метою організації сучасної лабораторії з новітнім мікроконтролерним обладнанням та відповідним програмним забезпеченням (відповідальний за співпрацю доц. Іщенко М.О.). На сьогоднішній день вже змонтовано 6 лабораторних стендів, які застосовуються у навчальному процесі (проведення лабораторних робіт, курсове та дипломне проектування).
Випускова кафедра КСМ успішно пройшла повторну акредитацію ОКР «спеціаліст» за спеціальністю «Комп’ютерні системи та мережі».
Студент спец. КСМ Лазарєв А. став переможцем міжнародного конкурсу «Золотий байт» (номінація Windows Phone Jazz, м. Дніпропетровськ).
Студент спец. КСМ Піддубний Б. пройшов стажування в компанії IBM та отримав відповідні сертифікати (IBM System Administrator та Development Professional).
Здійснений перший набір до магістратури за спеціальністю «Комп’ютерні системи та мережі».
Колектив відзначив 5-тирічний ювілей кафедри.
2013-2014 н.р.
Кафедру залишив асистент Щукін В.Б. До постійного штату кафедри перейшла к.т.н., доц. Вдовиченко І.Н., яка працювала на кафедрі з 2009 р. за сумісництвом.
У листопаді 2013 р. асист. Морозов О.О. вступив до аспірантури з відривом від виробництва на спеціальність 05.13.06 – інформаційні технології. Науковим керівником було призначено доц. Чубарова В.А. На жаль, в подальшому він залишив навчання достроково.

У вересні 2013р. проф. Купін А.І. разом зі своїми аспірантами Кузнєцовим Д.І. та Кумченком Ю.О. взяли участь у роботі двох міжнародних науково-технічних конференціях у м. Львів (НУ «Львівська політехніка»). Це «Автоматика-2013» та «Advanced Computer Systems and Networks: Design and Application – 2013».

У лютому 2014 р. на засіданні ради молодих вчених ДВНЗ «КНУ» відбувся перший тур форуму-конкурсу молодих вчених «Проблемы недропользования». На розгляд членів ради були представлені вісім наукових робіт, автори яких є претендентами на зарахування до делегації університету, яка візьме участь у міжнародному форумі-конкурсі «Проблемы недропользования» (м. Санкт-Петербург, 23-25 квітня 2014 р.), серед них аспірант кафедри КСМ Кумченко Ю.О. (наук. керівник проф. Купін А.І.) з доповіддю на тему «Перспективы применения мультимодальных информационных технологий в задачах распознавания и идентификации в горном деле». Успішно пройшовши перший тур, Кумченко Ю.О. увійшов до складу делегації.

Відкриття спеціалізованої лабораторії EduNet (ауд. 368) з обладнанням Phoenix Contact (Німеччина) сумісно з представниками відповідної компанії. КНУ став учасником міжнародної програми співробітництва зазначеної компанії з університетами EduNet.

Відкриття лабораторії EduNet компанії Phoenix Contact (ауд. 368)
На відкритті були присутні представники компанії Phoenix Contact: Михайлов О. – генеральний директор дочірнього підприємства в Україні, Гришко О. – регіональний представник, інженер.
Представники ДВНЗ «Криворізький національний університет»: проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Вербицький В.І., декан факультету інформаційних технологій Купін А.І., заступник декану факультету інформаційних технологій Чубаров В.А., відповідальний за впровадження міжнародної освітньої мережі EduNet на факультеті інформаційних технологій доцент кафедри КСМ Іщенко М.О., доцент кафедри ІАСУ Савицький О.І., ст. викладач кафедри КСМ Музика І.О., асистенти кафедри КСМ Морозов О.О., Кумченко Ю.О., Кузнєцов Д.І., студенти факультету інформаційних технологій груп: КСМ-09-1, КСМ-10-1, ЗКСМ-10, КСМ-11-1, КСМ-12-1.
Лабораторія EduNet призначена для вивчення сучасних засобів автоматизації технологічних процесів та мережевих технологій. Обладнання компанії Phoenix Contact, представлене в лабораторії, дозволяє організувати системи управління широкого спектра: від побутових простих електричних пристроїв до систем комплексної автоматизації великих підприємств, зокрема промислових.


Виконання студентами завдання з налаштування старт-комплексу ILC 130 STARTERKIT
10-21 листопада 2013 року доцент кафедри комп’ютерних систем та мереж канд. техн. наук Іщенко М.О. пройшов стажування на семінарах EduNet компанії «Phoenix Contact» (м. Бад Пірмонт, Німеччина).

Стажування доцента кафедри комп’ютерних систем та мереж канд. техн. наук Іщенка М.О. на семінарах EduNet компанії «Phoenix Contact» (м. Бад Пірмонт, Німеччина)
Завкафедри Купіну А.І. присвоєно вчене звання професора кафедри КСМ.
Ст. викладач Туравініна О.М. завершує навчання в аспірантурі Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова (м. Київ).
Випускова кафедра КСМ успішно пройшла первинну акредитацію ОКР «магістр» за спеціальністю «Комп’ютерні системи та мережі».
2014-2015 н.р.
Асистент кафедри (в минулому аспірант) Кузнєцов Д.І. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня к.т.н. за спец. 05.13.06 – інформаційні технології у Чорноморському національному університеті ім. П.Могили. Тема дисертації «Інформаційна технологія для групової діагностики асинхронних електродвигунів на основі спектральних характеристик та інтелектуальної класифікації». Науковий керівник – проф. Купін А.І.

Доцент кафедри КСМ Музика І.О. пройшов стажування у Католицькому університеті (м. Льовен, Бельгія) у межах проекту «HETES» (Higher Engineering Training for Environmentally Sustainable Industrial Development) Європейської програми співробітництва «Tempus».

На кафедрі виконується НДР «Інформаційна технологія ідентифікації персоналу на основі комплексу біометричних параметрів» (91С-15, №0115U003970). Керівник теми проф. Купін А.І., відповідальний виконавець – аспірант Кумченко Ю.О.
Команда студентів у складі: Прімачова О. (КСМ-11), Костенко В. (ЗКСМ-09), Єльченко В. (КСМ-10) взяла участь у міжнародному конкурсі Explorer у межах світової програми співробітництва університетів EDU.NET, що заснований компанією Phoenix Contact (Німеччина), підготували англомовний проект під загальною назвою «Зелений центр відпочинку». Даний проект пройшов декілька турів відбору та вийшов до фіналу конкурсу (30 найкращих розробок зі всього світу). Макет стенду був направлений у штаб-квартиру (м. Бад-Пермонд, Німеччина). Туди ж для захисту проекту у фіналі були командировані студенти Примачова О., Ільченко В. Захист проектів транслювався в режимі On-Line в Інтернет. За результатами фіналу наша команда увійшла до десятки кращих, учасники номіновані спеціальними дипломами компанії Phoenix Contact. Також за результатами конкурсу інформація про даний проект була опублікована у трьох науково-технічних журналах з промислової автоматизації. Керівник проекту – доц. Іщенко М.О.



Захист проекту (компанії «Phoenix Contact», м. Бад Пірмонт, Німеччина)

Сертифікат про участь у конкурсі Xplore New Automation Award 2015
Команда студентів спец. КСМ у складі: Рябушкін Є., Мірошніков М., Богун А. виборола друге місце у ІІ турі Всеукраїнської олімпіади з комп’ютерної інженерії в Кременчуцькому національному політехнічному університеті ім. М. Остроградського. Студент Богун А. вперше за історію кафедри став переможцем цієї олімпіади в особистому заліку. Команду готував до змагань доц. Музика І.О.

Студент гр. КСМ-11 Зеленський О. виборов третє призове місце на ІІ турі конкурсу студентських наукових робіт у Сумському державному університеті за напрямом «Інформатика».
Доцента кафедри Іщенка М.О. та ст. викладача Марусича Ю.Ю. призвано до лав Збройних сил України.
2015-2016 н.р.
Аспірант Морозов О.О. достроково покинув навчання в аспірантурі та вийшов зі складу кафедри.
Доцента кафедри Чубарова В.А. призначено на посаду декана факультету інформаційних технологій.
Доцент кафедри Іщенко М.О. повернувся на кафедру після демобілізації з лав Збройних сил України.
Доценти кафедри КСМ Чубаров В.А. та Музика І.О. пройшли стажування у Королівському університеті (м. Стокгольм, Швеція) у межах проекту «HETES» Європейської програми співробітництва «Tempus».

Доцент кафедри Сьомочкина С.В. у січні-лютому 2016 р. пройшла планове підвищення кваліфікації у Кіровоградському національному університеті на кафедрі системного програмного забезпечення та інформаційної безпеки, отримала відповідне свідоцтво з сучасних технологій проектування комп’ютерних систем та мереж.
На кафедрі виконується НДР «Наукові основи створення сучасних інформаційних та телекомунікаційних технологій для автоматизованого інтелектуального керування технологічними процесами в умовах гірничого виробництва» (№ 98С-15, сумісно з Криворізьким інститутом автоматики, держ. реєстр.№ 0116U001776). Керівник теми проф. Купін А.І., відповідальні виконавці – аспірант Мисько Б.С., аспірант Сенько А.О., аспірант Піддубний Б.А.
Завкафедри Купіна А.І. нагороджено почесною грамотою МОНУ за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність.

Студент гр. КСМ-12-2 Стасів В. виборов третє призове місце у ІІ турі Всеукраїнської олімпіади з технічної діагностики в Одеському національному політехнічному університеті. Команда від КНУ у складі: Бондаренко В. (КСМ-12-2), Стасів В. (КСМ-12-1) та Пухленко В. (КСМ-12-2) виборола ІІІ призове місце цієї олімпіади.
2016-2017 н.р.
Пішов з життя Савуляк Федір Іванович, який з вересня 2008р. працював навчальним майстром кафедри. За роки роботи він зробив гідний внесок у розбудову нової кафедри, матеріальної та лабораторної бази, багато електроустаткування було зроблено ним особисто, був матеріально відповідальним. Працював фактично до «останнього подиху».
Асистент кафедри (в минулому аспірант) Кумченко Ю.О. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня к.т.н. за спец. 05.13.06 – інформаційні технології у Херсонському національному технічному університеті. Тема дисертації «Інформаційна технологія ідентифікації персоналу на основі комплексу біометричних параметрів». Науковий керівник – проф. Купін А.І.

Доцент кафедри Сьомочкина С.В. у травні 2017 р. пройшла тижневий тренінг в ІТ-компанії «Клінкман» (м. Київ), присвячений технології застосування апаратно-програмного комплексу Wonderware. Зазначена компанія передала кафедрі власне ліцензійне програмне забезпечення MES Wonderware, яке було застосоване у навчальному процесі кафедри, підготовці дипломних проектів тощо.

Вперше за історію КНУ підготовлена заявка на Європейську грантову програму Horizon-2020 за темою «FOF-09-2017 — Novel design and predictive maintenance technologies for increased operating life of production systems». Основні партнери в міжнародному консорциумі ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», Fraunhofer Institute for Factory Operation and Automation (IFF, Magdeburg, Germany) – координатор, Institute of Electronics and Computer Science (Riga, Latvia), Mondragone (Spain). Відповідальні учасники від КНУ: завкафедри КСМ Купін А.І., доц. каф. КСМ Музика І.О., а також доценти кафедри ІАСУ – Савицький О.І., Рубан С.А., Харламенко В.Ю.
Доц. Музика І.О., як молодий вчений, номінований на іменну стипендію Президента України (2017).
Студент гр. КІ-16с Добровольський В. виборов третє призове місце на ІІ турі конкурсу студентських наукових робіт у Сумському державному університеті за напрямом «Інформатика».
Відбувся перший випуск магістрів спец. КСМ зі збільшеним півторарічним терміном навчання.

Студентка гр.КСМ-15м Примачова О.К. вперше отримала «подвійний» диплом магістра КНУ та одночасно успішно завершила навчання на master-програмі у ВНЗ Польщі в межах Європейської грантової програми академічної мобільності «Erasmus+».

ПІДСУМКИ
Головними результатами роботи кафедри КСМ за 10 років свого існування є:
- Випуск фахівців (бакалаврів – понад 500, спеціалістів – 363, магістрів – 31). Резюме кращих з них наведено далі.
- Співробітниками кафедри захищено 5 дисертацій, з них, 1 докторська (Купін А.І.), 4 кандидатські (Музика І.О., Курганов І.Д., Кузнєцов Д.І., Кумченко Ю.О.). Крім того, проф. Купін А.І. був науковим консультантом докторанта кафедри ІАСУ Моркун Н.В., яка успішно захистилася в 2017р.
- На кафедрі виконано 5 НДР (0109U005385, 0109U008079, 0111U005589, 0112U003965, 0115U003970). Крім того, співробітники кафедри брали участь у виконанні інших тем в якості відповідальних наукових співробітників. Це проф. Купін А.І. («Изучение и отработка технологии обогащения магнетитовых кварцитов с применением гидроциклонов, оснащенных конически-цилиндрическими песковыми насадками в условиях РОФ-1 НкГОК»: Отчет о НИР / НИК Криворож.техн. ун-та. Рук. В.С.Гвоздик. – Рег.№2234/18-561-05, №ГР0105U003726.– Кривой Рог, 2005.– 132 с.; Субоптимальное управление нестационарными многоканальными объектами с большим запаздыванием на базе предикторных алгоритмов: Отчет о НИР: Восточноукраинский национальный университет им.В.Даля, ГН-10-05, № Г.Р. 0105U000255. – Луганск, 2008. – 105 с.), доц. Іщенко М.О. Дослідження структури та характеристик завадостійких кодів для сучасних телекомунікаційних систем“, номер держреєстрації 0107U001919. Протягом 2014-2016 рр. доцент кафедри КСМ Музика І.О. був виконавцем у держбюджетній НДР (№30-99-14, 0114U006105) «Розробка інформатизованих систем моніторингу і керування процесами взаємодії полів напружено-деформованого стану масиву при формуванні відкритих гірничих виробок і штучних підземних споруд». Керівник НДР: проф. Ступнік М.І.
- Створено сучасну матеріально-технічну та лабораторну базу.
Кращі випускники:


Кузнєцов Д.І., к.т.н., доц. Кумченко Ю.О., к.т.н., ст.викл.


Шишенко В.І., асист. кафедри 2008-2010

Савенко Тетяна, з.м.с. України, Чемпіонка Європи, світу, Олімпійських ігор з самбо та дзюдо