Спорт.

Оножко
За спортивно-масову роботу на факультеті відповідають Сухіненко Сергій Олександрович — заступник декана ФІТ зі спортивно-масової роботи, тренер збірної КТУ з греко-римської боротьби та Марусич Юрій Юрійович — заступник голови профбюро ФІТ зі спортивної та культурно-масової роботи.
Студенти спеціальності КСМ беруть активну участь у змаганнях, що проводяться в рамках університету та за його межами.
Пошук спортивних талантів ведеться від початку навчання під час підготовки та проведення традиційної спартакіади «Першокурсник». Спартакіада проводиться з 7-ми видів спорту — міні-футбол, баскетбол, настільний теніс, шахи, крос, легка атлетика та волейбол.
На жаль, у цьому році команда першокурсників 2008 року виступила в цілому невдало (див. табл.1), посівши шосте загальнокомандне місце. Проте слід відмітити перемогу міні-футбольної збірної команди факультету. Вдвічі приємно, що збірна майже повністю складалася зі студентів спеціальності КСМ:
·        Чудак Олександр (КСМ-08-1);
·        Мбах Джонас (КСМ-08-1).
·        Теслюк Сергій (ПЗАС-08-2);
·        Приймак Юрій (КСМ-08-2);
·        Нванкво Годвін (КСМ-08-1);
·        Дубінін Василь (КСМ-08-2);
·        Барон В’ячеслав (КСМ-08-1);
·        Покосенко Олександр (КСМ-08-1);
 
Таблиця 1
Результати студентських спартакіад 2008/2009 років
Вид спорту
«Першокурсник»
1-5 курси
1
Міні-футбол
1
4
2
Баскетбол
6
2
3
Настільний теніс
7
2
4
Шахи
7
7
5
Крос
8
 
6
Легка атлетика
8
 
7
Волейбол
7
4
Загальнокомандне
6
 
 
Через певний час після закінчення спартакіади «Першокурсник» розпочинаються змагання серед студентів всіх курсів. Вони продовжуються практично до кінця навчального року. На спартакіаді 2008/2009 років «доросла» команда ФІТ виступила набагато успішніше ніж першокурсники (див. табл.1). Особливо успішними були виступи збірної ФІТ з настільного тенісу та баскетболу, які посіли 2-гі місця.
Цікаво, що «основа» збірної з настільного тенісу складається зі студенток груп Пн-07-1 Котової Юлії (кандидат в майстри спорту з настільного тенісу) та СУА-05-2 Стецюк Вікторії. Тобто жіноча збірна ФІТ зайняла друге місце в університеті, перегравши інші збірні, сформовані майже повністю з чоловіків. Слід відмітити, що збірна ФІТ з настільного тенісу традиційно сильно виступає на університетських змаганнях.
Не таким традиційним був успіх баскетбольної збірної, яка вперше за своє існування посіла 2-ге місце у загально-університетському заліку з баскетболу. Ця збірна виграла всі матчі в групі й лише у фіналі поступилася команді транспортного факультету, яка на 100% складалася з гравців БК КТУ, що виступає у вищій лізі Чемпіонату України. Приємно, що наполовину ця збірна складається зі студентів спеціальності КСМ:
·        Оношко Віталій (КСМ-07-1) — гравець команди БК КТУ;
·        Морозов Олександр (КСМ-05-2);
·        Барон В’ячеслав (КСМ-08-1).
Враховуючи феєричний виступ в цьому році на спартакіаді «Першокурсник» міні-футбольної збірної ФІТ, багато першокурсників перейшли до «дорослої» команди. Були сподівання, що ця команда теж посяде одне з призових місць. На жаль, в повній мірі ці сподівання не справдилися — команда посіла 4-те місце.
 
 
Кафедра комп’ютерних систем та мереж пишається такими студентами-спортсменами.
 
Савенко Тетяна — студентка групи КСМ-05-2, майстер спорту міжнародного класу з боротьби самбо та дзюдо, член збірної команди України з боротьби самбо та дзюдо, багаторазова переможниця Чемпіонатів та Кубків України, чемпіонка Європи з боротьби самбо 2003-2007 років, чемпіонка Світу з боротьби самбо 2004, 2006, 2007, переможець Етапу Кубку світу з дзюдо (2008 р. Баку-Азербайджан).
Домбровський Артем — студент групи КСМ-08-1 (СК «Олімп», СК»Богатир»), кандидат в майстри спорту з велоспорту, призер всеукраїнських та переможець обласних змагань. На чемпіонаті Дніпропетровської області з велоспорту в 2008 році посів I місце в парній гонці на 25 км серед юніорів, I місце в парній гонці на 30 км та III місце в груповій гонці на 75 км. На першості України з велоспорту в 2008 році посів III місце у командній гонці на 75 км.
Йімер Артур — студент групи КСМ-08-1 (СДЮСШ №6, СК “Молодість”), кандидат в майстри спорту з плавання, призер обласних та всеукраїнських змагань. На чемпіонаті України 2005 зайняв 2 місце на дистанціях 100м та 200м вільним стилем та 200м комплексним плаванням. На обласних змаганнях зайняв 2 місце на дистанціях 50м та 100м вільним стилем.
Мбах Джонас — студент групи КСМ-08-1, футболіст, грав за команди FC P.W.T Bamenda (Камерун), юніорську команду FC Rhoda (Голандія), в Україні виступав за команди Кривбас-2 (м.Кривий Ріг), Атлант (м.Кривий Ріг), зараз представляє команду ФК Казанка, гравець збірної ФІТ з міні-футболу, переможець спартакіади «Першокурсник-2008» з міні-футболу.
Оношко Віталій — студент групи КСМ-07-1, баскетболіст, гравець збірної БК КТУ, гравець збірної ФІТ з баскетболу, срібний призер спартакіади-2009 з баскетболу.
Морозов Олександр — студент групи КСМ-05-2, баскетболіст, гравець збірної БК КТУ, гравець збірної ФІТ з баскетболу, срібний призер спартакіади-2009 з баскетболу.
Чудак Олександр — студент групи КСМ-08-1, футболіст, переможець кубку міста у складі команди ФК ЦГЗК, гравець збірної ФІТ з міні-футболу, переможець спартакіади «Першокурсник-2008» з міні-футболу.
Барон В’ячеслав — студент групи КСМ-08-1, баскетболіст, переможець кубка міста з баскетболу у 2007 році, гравець збірної ФІТ з баскетболу, срібний призер спартакіади-2009 з баскетболу, футболіст, гравець збірної ФІТ з міні-футболу, переможець спартакіади «Першокурсник-2008» з міні-футболу.
 
Студенти та викладачі спеціальності КСМ не зупиняються на досягнутому, ставлять перед собою найвищі завдання. Своїми діями вони пропагують серед молоді спорт та здоровий спосіб життя, на спортивних майданчиках захищають честь факультету, університету, області та України.
Back to Top